Contact Pressure Total Ankle Replacement PI-65
Contact Pressure Total Ankle Replacement PI-65

Contact Pressure Total Ankle Replacement PI-65

 

PI-65: Determination of Total Ankle Replacement Contact Pressure

 

ASTM F2665: Standard Specification for Total Ankle Replacement Prosthesis

 

Basınç dağılımı ve basınç seviyesi, total ayak bileği implantının aşınmasını etkileyen faktörlerden ikisidir. Basınç filmleri kullanılarak, temas alanı ve basınç miktarı (MPa cinsinden) tam olarak belirlenebilir. Her tabaka ve test serisi için ayrı bir kalibrasyon yapılır. PI-65 testinin amacı, farklı fleksiyon açıları ve yükleri altında bir total ayak bileği implant sisteminin talar bileşeni ile tibial insert arasındaki basınç dağılımını ve toplam temas alanını değerlendirmektir. Bu sonuçlar, optimize edilmiş geometriler geliştirmek için kullanılabilir.

 

Türkiye'nin en kapsamlı akredite biyomedikal test laboratuvarımız sayesinde tüm ayak bileği test ihtiyaçlarınıza -diğer laboratuvarların aksine- uzun bekleme süreleri olmadan, en hızlı ve hassas şekilde karşılık veriyoruz. Malzeme Test Laboratuvarı, Türkiye'de akredite olarak test hizmeti veren TEK laboratuvardır.

 

Contact pressure total ankle replacement PI-65 hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Paylaş: