Dirsek İmplantı Testleri Hizmetlerimiz (Elbow Implant Testing Services)

Dirsek İmplantı Testleri Hizmetlerimiz (Elbow Implant Testing Services)

 

Ortopedi endüstrisinde yeni tasarımlar giderek daha önemli hale geldikçe, ekstremite ve dirsek protezi implant testleri birçok tıbbi cihaz üreticisi çözümünün önemli bir parçası haline geldi. Geniş bir hizmet yelpazesi ile dirsek implant testleri için öncü bir adresiz.

 

Malzeme Test, dirsek ve ekstremite implant testleri konusunda kapsamlı hizmet yelpazesine sahiptir. Alanında uzman ekibimiz, ASTM ve ISO gibi test standartlarının yanı sıra benzersiz ve yeni tasarımlar için özel protokoller uyarınca testler gerçekleştirir. 

 

Üst ekstremite geniş bir hareket aralığına (ROM) maruz kalır; ve bu nedenle, dirsek eklem implantları için mekanik test tekniklerinin bu hareketleri yansıtması gerekir. Aseptik gevşeme, aşırı yüksek gerilmeler implant bileşeninin eklem yüzeyinde bozulmaya yol açtığı zaman meydana gelir ve bu da çoğunlukla eksantrik yüklemenin neden olduğu aşınma kalıntısı ve implant bozulmasının oluşmasına neden olur. İlgili standartlar implantlarda oluşan bu deformasyonları ölçmek için gereken test prosedürlerini içerir.

 

Türkiye'nin en kapsamlı akredite biyomedikal test laboratuvarımız sayesinde tüm dirsek implantı test ihtiyaçlarınıza -diğer laboratuvarların aksine- uzun bekleme süreleri olmadan, en hızlı ve hassas şekilde karşılık veriyoruz. Malzeme Test Laboratuvarı, Türkiye'de akredite olarak test hizmeti veren TEK laboratuvardır.

 

Dirsek eklem implantı testlerimiz (elbow implant testing) ile ilgili daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

 

Dirsek implantı testlerinde uyguladığımız bazı standartlar:

ASTM F1378 test, ASTM F1829 test, ASTM F2028 test, ASTM F2665 test, ASTM F1781 test, ASTM F1357 test, ASTM F2887 test

ISO 21534 test, ISO 7206-4 test, ISO 7206-8 test, ISO 14242-2 test, ISO 14243-2 test, ISO 14630 test, ISO 14879-1 test

 

Dirsek İmplantı Testleri (PDF)

 

Standard Specification for Total Elbow Prostheses ASTM F2887

Standard Specification for Total Elbow Prostheses ASTM F2887ASTM F2887: Standard Specification

Particular Requirements for Elbow Replacement Implants ISO 21534

Particular Requirements for Elbow Replacement Implants ISO 21534ISO 21534: Non-active surgical

Paylaş: