Polimer Mekanik Testi Hizmetlerimiz (Polymer Mechanical Testing Services)

Polimer Malzemelerin Mekanik Testleri Hizmetlerimiz (Polymer Mechanical Testing Services)

 

Yüksek elastiklik ve yüksek dayanım gibi polimerlerin mekanik özellikleri onları büyük endüstrilerdeki projeler için paha biçilmez kılmaktadır. Malzeme Test uzmanları, neredeyse her uygulama için polimerleri, termoplastikleri, kompozitleri ve yapıştırıcıları test etme deneyimine sahiptir.

 

Esneklikleri ve değişen bileşimleri nedeniyle, polimerlerin mekanik özelliklerinin tanımlanması zor olabilir. Bununla birlikte, bir malzemenin fiziksel sınırlarının belirlenmiş olması, son ürünün ömrü, kullanım alanları ve dayanım limitleri ile ilgili bilgi vermesi açısından çok önemlidir.

 

Kullanımdan bağımsız olarak güvenilir ve amaca uygun olduklarından emin olmak için polimerlerin mekanik özelliklerini test ediyoruz. İster rutin teste ister Ar-Ge konusunda yardıma ihtiyacınız olsun, Malzeme Test'ten aldığınız sonuçların her seferinde doğru ve eksiksiz olduğundan emin olabilirsiniz.

 

Polimer Malzemelerin Mekanik Testleri Laboratuvarımız

Malzeme Test Laboratuvarları, hem polimer malzemelerin hem de polimer bazlı bileşenlerin mekanik özelliklerini test etmek için gelişmiş ekipmanlarla donatılmıştır. Özel yapım test fikstürleri ile çok çeşitli yükler veya stres koşulları altında mukavemet, direnç ve uzun ömürlülük hakkında kritik veriler sağlayabiliriz. Malzemelerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan test programları tasarlamak ve uygulamak için sizinle birlikte çalışıyoruz.

Uyguladığımız polimer mekanik test (mechanical testing of polymers) yöntemleri şunlardır:

Bend and Flex Testing

Compression Testing

Creep and Stress Rupture Testing

Fatigue Testing

Fracture Toughness Testing

Impact Testing

Shear Testing

Tear Testing

Tensile Testing

Uzmanlarımız, malzemelerinizin bütünlüğünü sağlamak için gelişmiş veri yakalama yazılımları ve en son test yöntemlerini kullanarak size mevcut en doğru, net ve güvenilir sonuçları sağlamayı taahhüt eder.

 

Polimerler malzemelerin mekanik testleri (mechanical testing of polymers) hakkında daha fazla bilgi almak veya bir teklif istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Polimerlerin Mekanik Testleri (PDF)

 

Polimer Matris Kompozit (PMC) Test Hizmetlerimiz (Polymer Matrix Composites (PMC’S) Testing Services)

Polimer Matris Kompozit (PMC) Test Hizmetlerimiz (Polymer Matrix Composites (PMC’S) Testing

Paylaş: