Diş İmplantı Testleri Hizmetlerimiz (Dental Implant Testing Services)

Diş İmplantı Testleri Hizmetlerimiz (Dental Implant Testing Services)

 

ISO 14801 test standardı, diş implantı testi (dental implant testing), implantın ömrünü belirlemek için uygulanan yorulma testlerini (fatigue testing) anlatır ve en kötü durumu simüle eder.

 

Diş İmplantı Yorulma Testi (Dental Implant Fatigue Testing): ISO 14801

ISO 14801'e göre, dental implant üreticileri, farklı tasarım ve boyutlardaki endosseöz (endosseous) dental implantları karşılaştırmak için akredite bir laboratuvarda yorulma testi (fatigue testing) yaptırmalıdır. Her implant boyutu ve şekli, diş implantı testinin (dental implant testing) benzersiz gereksinimlerini anlayan güvenilir bir test ortağı tarafından test edilmesini gerektirir. Bu testler aynı zamanda üretilen diş implantının belgelendirme aşaması için de zorunludur. Dental implantlar için birden fazla konfigürasyon olduğundan, uygun test kurulumlarının belirlenmesi ve karşılaştırma için gerekli bilgilerin belirlenmesi kritik öneme sahiptir.

 

Mekanik özelliklerini ve limitlerini belirlemek için diş implantları üzerinde yorulma testleri yapılır. Test sonucunda alınan veriler, implantın kullanım ömrünü belirlememizi sağlar. Diş implantı ömrünün belirlenmesi için oluşturulan S/N eğrisi, en az üç numunenin 5 milyon çevrime (in-vitro yapılırsa 2 milyon) ulaştığı bir alt sınıra ulaşılana kadar (başarısız olmadan) birkaç farklı kuvvet uygulanarak (genelde 4 ya da 5 farklı kuvvet değeri uygulanır) oluşturulur. ISO 14801 diş implantı yorulma testleri 10 Hz'de (in-vitro ortamda gerçekleştirilirse 2 Hz) gerçekleştirilir.

 

ISO 14801 statik testi ana hatlarıyla belirtilmemiştir, ancak Malzeme Test, yorulma testi için başlangıç ​​yüklerinin belirlenmesine yardımcı olmak için dental implantlar üzerinde statik basma testi uygular.

 

Kapsamlı Diş İmplantı Test Hizmetleri

Tıbbi cihaz testlerinde tanınmış bir lider olarak Malzeme Test, metalurjik değerlendirme ve kırılma analizi, tork, çevresel ve çevresel testler dahil olmak üzere dental implantlar üzerinde çeşitli testler uygulayabilir. Buna ek olarak, diş implantları için eğilme mukavemeti testi de ISO 6872 standardına göre uygulanır.

 

Diş implantı testlerimiz (dental implant testing) hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye'nin en kapsamlı akredite biyomedikal test laboratuvarımız sayesinde tüm diş implant test ihtiyaçlarınıza -diğer laboratuvarların aksine- uzun bekleme süreleri olmadan, en hızlı ve hassas şekilde karşılık veriyoruz. Malzeme Test Laboratuvarı, Türkiye'de akredite olarak test hizmeti veren TEK laboratuvardır.

Biyomekanik test uzmanlarımız, başarınızı garantilemek ve pazara güvenli bir ürün çıkarmanız için özenle çalışmaktadır. Dental implant testlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Diş İmplantları Testleri (PDF)

 

Dental Fatigue Testing DIN EN ISO 14801 (Diş Yorulma Testi)

Dental Fatigue Testing DIN EN ISO 14801 (Diş Yorulma Testi)ISO 14801:

Dental Torsion Testing ISO TS 13498 (Diş Burulma Testleri)

Dental Torsion Testing ISO TS 13498 (Diş Burulma Testleri)ISO TS 13498:

Casting Investments and Refractory Die Materials ISO 15912

Casting Investments and Refractory Die Materials ISO 15912ISO 15192: Dentistry -

Paylaş: