Öngermeli Beton Demeti Testleri Hizmetlerimiz (Strand Testing Services)

Öngermeli Beton Demeti Testleri Hizmetlerimiz (Strand Testing Services)

 

Öngermeli beton demeti testi (PC strand testing), öngerilmeli beton yapıda (hem öngerme hem de artgerme) yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulaması o kadar geniştir ki, öngermeli beton demeti testi (strand testing) kullanılmadan öngerilmeli beton yapı neredeyse hiç yapılmaz. Köprüler, yüksek binalar, endüstriyel tesisler, depolar, stadyumlar, spor kompleksleri, tutma tankları, hava limanları, limanlar, tren istasyonları, demiryolları, metrolar, monoraylar, tüneller, barajlar, rezervuarlar, yer üstü ve yer altı madencilik faaliyetleri, temeller gibi telin kullanıldığı her alanda öngermeli beton demeti testi (PC strand testing) kullanılır.

 

Malzeme Test olarak, ASTM A416, ASTM A1061, ASTM E488, BS 4449, BS 5896, JIS G3536, AS/NZS 4672.1, EN 10138, ISO 15630, TS 5680 gibi çok sayıda uluslararası standardı karşılama kabiliyetimiz bizi rakiplerimiz arasında tercih edilen tedarikçi haline getirmiştir.

 

Malzeme Test’in öngermeli beton demeti testi (PC strand testing), müşterilerimizin taleplerini karşılamak için mekanik, kırılma dayanımı, metalurji, kimyasal analiz, kesit büyütme, gevşeme, aşındırıcı ortam gibi bir dizi kapsamlı test içerir. Ayrıca her bir PC strand bobininin standart geometrik özellikleri de kalite standardımızı garanti altına almak için test edilir. Ayrıca düzenli olarak yapışma mukavemeti ve iletim uzunluğu testleri yapıyoruz. Malzeme Test ayrıca, beton demetinin çok eksenli gerilme uygulamaları (multi-axial stressing applications) için uygun olduğunu kanıtlamak için bu tür testleri dahili olarak yürütmektedir.

 

Malzeme Test ayrıca çeşitli uygulamalar için galvanizli tel, PE kaplı tel ve epoksi kaplı tellerin öngermeli beton demeti testlerini ( PC strand testing) de uygulayabilmektedir. Aşağıdaki strand testlerini uygulayabilmekteyiz:

Strand çekme testleri

Strand yorulma testleri

Strand bükme testleri

Strand reverse bending testleri (ters bükme testi)

İzotermal gerilme boşalması deneyi

Saptırmalı çekme testi

Strand stress relaxion testi 

Sürünmeye karşı yüksek direnç testi

Kaba aşınmaya karşı direnç testi

Yüksek sıcaklıklarda kararlılık testi

 

Yarının mühendislik zorluklarının üstesinden gelmek amacıyla kaliteli öngermeli beton demeti testi (PC strand testing) uygulamak ve analiz etmek için ne gerektiğini kesinlikle biliyoruz.

Öngermeli beton demeti testi (PC strand testing) hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Öngermeli Beton Demeti Testi (PDF)

 

Paylaş: