İklimsel ve Çevresel Simülasyon Testleri Hizmetlerimiz (Climatic and Environmental Simulation Testing Services)

İklimsel ve Çevresel Simülasyon Testleri Hizmetlerimiz (Climatic and Environmental Simulation Testing Services)

 

Malzeme Test, tipik veya aşırı çevresel koşullara yönelik son ürününüz veya numunenizin performansı hakkında size hayati öneme sahip veriler sağlayabilir. Son derece gelişmiş kabinlere ve test sistemlerine sahip test laboratuvarlarımız, teknik operasyonel ve sözleşme gereksinimlerinizi karşılamak için beklediğiniz hızlı ve güvenilir hizmeti sunarak kritik test gereksinimlerinizi destekleyebilir.

 

İklimsel ve Çevresel Test Laboratuvarlarımız

Laboratuvarlarımız, sahada kullanılırken ürünlerin, parçaların veya test bileşenlerinin karşılaştığı koşulları yeniden oluşturmak için çok çeşitli çevresel testleri ve iklimsel test koşullarını simüle eder. 

 

İklimsel Test (Climatic Testing)

 

İklim testi (climatic testing) hizmetleri, bir ürünün zorlu çevre koşullarına dayanabileceğini doğrulamak için sıcaklık, nem, yükseklik, tuz püskürtme ve korozyon ile dolu, kar, rüzgar, buz ve yağmur gibi hava etkilerini içerir.

 

Nem Testi (Humidity Testing)

Yüksek ve düşük nem simüle edilebilir ve ortamların kapsamlı gerçek dünya simülasyonu için aşırı sıcaklık ve irtifa değerleri ile birleştirilebilir.

 

İrtifa Testi ve Simülasyonu (Altitude Testing and Simulation)

Malzeme Test'in ürün yeterlilik laboratuvarları, askeri ve havacılık endüstrileri için kapsamlı performans verileri sağlamak için irtifa, sıcaklık ve diğer uçuş koşullarını simüle eder.

 

Tuz Püskürtme (Tuz Sisi) Korozyon Testi (Salt Spray / Salt Fog Corrosion Testing)

Tuz püskürtme testi, tuzlu su veya tuzlu spreye uzun süre maruz kalma karşısında bir ürünün veya kaplamanın korozyona direncini değerlendirmek için kullanılan bir test yöntemidir.

 

Dolu Darbe Testi (Hail Impact Testing)

Malzeme Test'in ürün test laboratuvarları, simüle edilmiş ve gerçek dolu etkisini barındırmak için hava şokları kullanarak dolu etki testi sağlar.

 

Buz, Kar, Rüzgar ve Yağmur Simülasyonu (Ice, Snow, Wind, and Rain Simulation)

Malzeme Test mühendisleri, radyal buz oluşumu, kar yükleri ve rüzgar yüklemesi dahil olmak üzere ciddi meteorolojik olayları simüle edebilir.

 

Su Geçirmezlik Testi (Waterproofness Testing)

Sıkı bir şekilde kontrol edilen ünite ve su sıcaklıkları ile çalışırken üniteler üzerinde Yoğuşma, Damla, Püskürtme ve Sürekli Akıma Dayanıklılık testleri gerçekleştirilir.

 

RTCA Ekipman Testi (RTCA Equipment Testing)

Uçak ekipmanı için katı RTCA DO-160 gereksinimlerini karşılamak için, ürünlerinizin çevresel ve EMC testlerini karşıladığından emin olmalısınız: titreşim, şok, iklimsel, giriş koruması / su geçirmezlik, tuz spreyi ve ihtiyaç duyulan diğerler testler. Malzeme Test, tüm karmaşık test ihtiyaçlarını destekleyebilir.

 

Ürün Dayanıklılık Testi (Product Durability Testing)

Ürün dayanıklılık testi (product durability testing), arıza riskini en aza indirmek ve kritik tasarım sorunlarını belirlemek için bir ürünün ömür boyu performansını değerlendirir.

 

Hızlandırılmış Yaşlanma (Accelerated Aging)

Hızlandırılmış yaşlandırma testi, üreticilerin ürünlerinin performansını yüksek düzeyde kontrollü sıcaklık, nem ve bazen basınç gibi koşullara maruz bırakarak kullanım ömrü boyunca değerlendirmelerine olanak tanır.

 

Hızlandırılmış Ayrışma Testi (Accelerated Weathering Testing)

Sıcaklık, nem ve ultraviyole radyasyonu içeren hızlandırılmış yaşlandırma testi ile aşırı koşullar altında ürünlerinizin performansını değerlendirebilirsiniz.

 

Sıvı Duyarlılığı Kirlenme Testi (Fluid Susceptibility Contamination Testing)

Kontrollü, bazen yüksek sıcaklık veya nem koşullarında gerçekleştirilen sıvı kontaminasyon testi, ürünlerinizin sıvılara veya kimyasallara maruz bırakılarak reaksiyonlarını ve ardından gerçek dünyada kullanım sırasında duyarlılıklarını test etmelerine olanak tanır.

 

HALT ve HASS Testi

Yüksek Hızlandırılmış Ömür Testi (HALT) ve Yüksek Hızlandırılmış Gerilim Taraması (HASS), pazara sunma süresini kısaltmak ve ürününüzün güvenilirliği ve olgunluğu hakkında kritik veriler sağlamak için kanıtlanmış yöntemlerdir.

 

HAST Testi

Yüksek Hızlandırılmış Gerilim Testi (HAST), yarı iletkenleri test etmek için en yaygın şekilde kullanılan nem testini tamamlamak için gereken teslim süresini azaltabilir.

 

Kum ve Toz Testi (Sand and Dust Testing)

Kum ve Toz testi, ekipmanın üflenen kum ve toz etkilerine karşı direncini belirler. Olumsuz etkiler şunları içerir: çatlaklara ve yataklara nüfuz etme, ürün etiketinin aşınması, hareketli parçaların ve filtrelerin tıkanması ve elektriksel olarak iletken köprülerin oluşumu.

 

Güneş Radyasyonu / Ayrışma Etkileri (Solar Radiation / Weathering Effects)

Malzeme Test uzmanları, en yüksek termal tepki sıcaklıklarını ve uzun vadeli tam spektrumu (ultraviyole, görünür ve kızılötesi) aktinik etkileri simüle edebilir. Malzeme Test ayrıca güneş spektrumunu gerektiği gibi kalibre edebilir (ultraviyole, görünür ve kızılötesi bantlar).

 

Termal Test (Thermal Testing)

Termal test (thermal testing), sıcaklık ve yükseklik, titreşim, sıcaklık değişimi ve ikili sıcaklık testinin sıcak ve soğuk uç noktalara kadar bir kombinasyonunu sağlayarak en kapsamlı iklim testi çözümlerini garanti eder.

 

Birleşik Sıcaklık ve Titreşim Testi (Combined Temperature and Vibration Testing)

Malzeme Test'in çevre testi (environmental test) uzmanları, aşırı sıcaklık koşullarının ve titreşim modellerinin etkilerini aynı anda birleştirerek sonuçları daha hızlı değerlendirebiliyor. Titreşim test sistemlerimiz askeri (MIL-STD 810), aviyonik (RTCA DO-160), medikal, telekom ve otomotiv endüstrileri için en zorlu şok ve titreşim profillerini oluşturmamızı sağlar.

 

Sıcaklık Değişimi Testi (Temperature Variation Testing)

Malzeme Test, ürünleri tekrarlayan alternatif sıcaklık değişim döngülerine maruz bırakarak çözümler belirleyebilir ve ürün performansı ve işlevselliği hakkında kullanışlı bilgiler elde edebilir.

 

Termal Şok Testi (Thermal Shock Testing)

Termal şok testi laboratuvarlarımız, ürünleri aşırı sıcaklıklığa maruz bırakır ve her türlü termal koşul altında çalışmaya devam etmelerini sağlar.

 

İklimsel ve çevresel simülasyon testlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

İklimlendirme Testlerinde Kullandığımız Standartlar:

 

ASTM B117 test, ASTM D2565 test, ASTM D4585 test, ASTM G85 test, ASTM G154 test, ASTM G155 test, ASTM G53 test, ASTM G26 test

AASHTO T283 test

CSA A440.2 test

GM6086, GMW3259 test

IEC 60068, IEC 61215 test

JIS D0203, JIS D0207 test

DEF-STAN 00-35 test, MIL-STD-810 test, MIL-STD-202 test

NFRC 200 test, NFRC 500 test

RTCA/DO-160 test

 

İklimsel/Çevresel Simülasyon Testleri (PDF)

 

Tuz Püskürtme, Tuz Sisi ve Korozyon Testleri Hizmetlerimiz

Tuz Püskürtme, Tuz Sisi ve Korozyon Testleri HizmetlerimizTuz püskürtme testi, numunelerin

Paylaş: