Çevresel Test Hizmetlerimiz (Environmental Testing Services)

İklimlendirme Test Hizmetlerimiz (Environmental Testing Services)

 

Çevresel simülasyon (environmental simulation), havacılık ve uzay parçaları için yeterlilik testinin ayrılmaz bir parçasıdır. Malzeme Test, test gereksinimlerini karşılamak ve gerçek çevresel koşulları daha kısa sürede simüle etmek için birleştirilmiş şekilde rakım (altitude), nem (humidity), sıcaklık (temperature), yağmur ve titreşim (vibration) testi sağlar.

 

Ürün yeterlilik test laboratuvarlarımız, ürününüzün kullanım ömrü boyunca yaşayacağı doğal koşulları simüle eder. Birden fazla çevresel test yöntemini birleştirerek, son ürünü oluşturma süresini kısaltırken doğru ve güvenilir test sonuçları sağlayan tek bir test programı oluşturabiliriz.

 

Laboratuvarımız MIL-STD-810, RTCA DO-160, DEF STAN 0035, EUROCAE ED14 ve daha fazla standardın gereksinimlerini karşılamak için birleşik çevresel simülasyon sağlayabilir.

 

Rakım, Nem, Sıcaklık ve Titreşim Testlerimiz (Altitude, Humidity, Temperature and Vibration Testing)

Çevresel strese uzun süre maruz kalmak, malzeme ve ekipmanda yıkıcı hasara neden olabilir. Malzeme seçimi ve ürün tasarımının değerli bir parçası olarak, birleştirilmiş sıcaklık, yükseklik, nem ve titreşim testi hizmetlerimiz, ürünlerin farklı koşullarda nasıl tepki verdiğine dair değerli bilgiler sağlar.

 

Malzeme Test, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir test planı oluşturmak için nem, yükseklik ve titreşim ile sıcaklık döngüsü ve termal şok gerçekleştirir. Yapabileceklerimiz, birden çok termal koşul gerektiren bileşenler için çift sıcaklık bölmelerini kapsar; termal odalarla eşleştirilebilen hidrolik titreşim sistemleri; termal ve nem özelliklerine sahip test kabinleri; sıcaklık kontrollü nem odaları ve daha fazlası.

 

Zaman ve maliyet açısından sözleşme gereksinimlerinizi karşılamanıza yardımcı olurken ürün uyumluluğunu sağlayan sonuçlar sunuyoruz. Malzeme Test Laboratuvarları, hem büyük hem de küçük bileşenler için çok çeşitli projelere yardımcı olacak kapasite ve uzmanlığa sahiptir. Akredite laboratuvarlardan oluşan bir platformla, uzay ve otomotiv yeterlilik programlarınızın Malzeme Test ile emin ellerde olduğundan emin olabilirsiniz.

 

Çevresel Testlerde (Environmental Testing) Uyguladığımız Bazı Standartlar:

 

EN 60068 test

EN 50130 test

IEC 60945 test

RTCA DO-160 test

MIL-STD-810 test

MIL-STD-202 test

DEF STAN 00-35 test

EUROCAE ED14 test

SAE J1455 test

Test gereksinimlerinize uygun özel tasarlanmış test uygulamaları

 

Çevresel/İklimlendirme Testleri (PDF)

 

Paylaş: