Dönel Eğmeli Yorulma Testleri Hizmetlerimiz (Rotating Beam Fatigue Testing Services)
Dönel Eğmeli Yorulma Testleri Hizmetlerimiz (Rotating Beam Fatigue Testing Services)

Dönel Eğmeli Yorulma Testleri Hizmetlerimiz (Rotating Beam Fatigue Testing Services)

 

Geleneksel yüksek çevrimli yorulma testi (HCF) yöntemlerinden daha yüksek frekanslar üreten dönel eğmeli yorulma testi (rotating beam fatigue testing) hizmetlerimiz, kaplamalar ve metalik yüzey işlemleri hakkında kritik verileri elde etmek için tasarlanmıştır.

 

Diğer yorulma testi (fatigue testing) programlarının aksine, numuneleri uzun bir eksen etrafında döndürmek için dönel eğmeli yorulma testi (rotating bending fatigue testing) kullanılır. Test etmeden önce, Malzeme Test laboratuvarlarımız en doğru sonuçları sağlamak için numuneleri torna ile taşlar ve parlatır. Projenin amacına bağlı olarak, test ya belirli bir döngü sayısına ya da numunede bir kopma gözlemlenene kadar çalıştırılır. Numune başarısız olursa, Malzeme Test Laboratuvarı uzmanları yaşanılabilecek olası arızaları önlemek için neler yapılabileceğini belirleyen kapsamlı bir hata analizi çıkarırlar.

 

Dönel Eğmeli Yorulma Testi (Rotating Beam Fatigue Testing) Hizmetlerimiz

ISO 1143 ve ASTM F1160 test hizmetlerimize ek olarak, Malzeme Test uzmanları size özel ve benzersiz dönel eğmeli yorulma testi (rotating bending fatigue testing) yöntemleri geliştirip uygulayabilirler. Malzeme Test Laboratuvarı olarak biz moore tipi ve standart rotating beam fatigue test hizmetleri sağlıyoruz. Numunelerin işlenmesi ve parlatılmasından test sonuçlarının yorumlanmasına kadar sürecin her aşamasında yardımcı oluyoruz. Yılların yorulma testi (fatigue testing) deneyimiyle, ne kadar karmaşık olursa olsun her projeye çözüm üretebiliriz.

 

Dönel eğmeli yorulma testleri (rotating beam fatigue testing) hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Dönel Eğmeli Yorulma Testi Hizmetlerimiz (PDF)

 

Paylaş: