Eğme Yorulma Testleri Hizmetlerimiz (Bending Fatigue Testing Services)
Eğme Yorulma Testleri Hizmetlerimiz (Bending Fatigue Testing Services)

Eğme Yorulma Testleri Hizmetlerimiz (Bending Fatigue Testing Services)

 

Fiber takviyeli kompozit malzemeler, yüksek sertlikleri ve mukavemetleri nedeniyle havacılık yapılarında, denizcilik endüstrisinde, askeri ve otomotiv endüstrisinde uygulaması gün geçtikçe artan malzemelerdir. Elyaf takviyeli kompozitlerin yorulma (fatigue) davranışı uzun süredir çalışılsa da kompozit malzemelerin yorulması tam olarak anlaşılamamıştır çünkü kompozitlerdeki yorulma metal yorulmadan oldukça farklıdır.

 

Malzeme Test olarak biz, kompozit, metal, plastik ve alaşımlı malzemeler için eğme yorulma testi (bending fatigue testing) uygulamasını titizlikle ve uzmanlıkla sağlayabiliyoruz. Eğme yorulma testi (bending fatigue testing) sırasında numuneler, tekrarlanan sinüs dalgası, rampa, üçgen dalga, testere dişi dalgası gibi gerilimlere maruz bırakılır ve döngü (çevrim) sayısı, numune kırılıncaya kadar sayılır. Ardından sonuçlar grafiklendirilir.  Makinemiz frekans ve çevrim sayısı ölçümüyle birlikte, kuvvet, pozisyonü ve ekstansometre kontrollü testler gerçekleştirebilir ve buna uygun veri toplama sistemi ile donatılmıştır.

 

Özel test projeleriniz için numunelerin eğme yorulma testi (bending fatigue testing) titizlikle yapılır ve sonuçlar numunelerinizin ömrünü belirlemeniz için iş ortaklarımıza raporlanır. Malzeme Test, ASTM, ISO, DIN, BS gibi birçok uluslararası standardın yorulma testi gereksinimlerini karşılayabilecek yeterliliği iş ortaklarımıza sunar.

 

Projelerinize özel uygulamalarımız ve hizmetlerimiz için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin. İş ortaklarımızın her türlü ihtiyacını karşılamaya hazırız.

 

Eğme Yorulma Testi Hizmetlerimiz (PDF)

 

Paylaş: