Fatigue Testing Under High Flexion ASTM F2777
Fatigue Testing Under High Flexion ASTM F2777

Fatigue Testing Under High Flexion ASTM F2777

 

ASTM F2777: Standard Test Method for Evaluating Knee Bearing (Tibial Insert) Endurance and Deformation Under High Flexion

 

ASTM F2777 test yöntemi, total diz implantlarında kullanılan UHMWPE tibial insertlerin dayanıklılık ve deformasyon özelliklerinin mekanik testlerle belirlendiği test prosedürlerini içerir. ASTM F2777 testlerinde öncelikle, maksimum flexion açısı ve superior-inferior eksenindeki tibial insert rotasyonu belirlenir. Maksimum 2275 N'luk dinamik yükleme 220.000 çevrim sürer ve daha sonra implantın "worst case" sürünme performansı belirlenir.

 

Sürünme (creep) performansını değerlendirmek için, tibial taban plakası ile insert arasındaki boşluk değişimi, yorulma testinden önce ve sonra ölçülüp karşılaştırılır. Ayrıca, yorulma testinden (fatigue testing) önce ve sonra bir "A-P Draw Test" ve bir "Rotary Laxity Test" (ASTM F1223'e göre) gerçekleştirilir ve birbirleriyle karşılaştırılır.

 

Fatigue testing under high flexion ASTM F2777 hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Paylaş: