Impingement-Wear Testing of Lumbar Prostheses ISO 18192-3
Impingement-Wear Testing of Lumbar Prostheses ISO 18192-3

ISO 18192-3 Lumbar Cage'lerin Aşınma Testleri

 

ISO 18192-3: Implants for surgery – Wear of total intervertebral spinal disc prostheses – Part 3: Impingement-wear testing and corresponding environmental conditions for test of lumbar prostheses under adverse kinematic conditions

 

ISO 18192-3 test yöntemi, bir spinal disk protezinde alt ve üst uç plakası arasındaki sıkışmayı simüle etmek için gerekli prosedürü kapsar.

Lomber protezlere sinüs dalga formunda kuvvet kontrollü dinamik yük uygulanır. Aynı zamanda açısal hareket teste dahil edilerek bir moment uygulaması sağlanır.

Numuneler 125 bin, 250 bin, 500 bin ve 1 milyon çevrimde bir incelenir. Her incelemede protezlerin aşınması gravimetrik ölçümlerle belirlenir.

Yatak yüzeylerinin SEM analizi ve ayrıca partikül analizi yapılabilir.

 

Türkiye'nin en kapsamlı akredite biyomedikal test laboratuvarımız sayesinde tüm spinal implant test ihtiyaçlarınıza -diğer laboratuvarların aksine- uzun bekleme süreleri olmadan, en hızlı ve hassas şekilde karşılık veriyoruz. Malzeme Test Laboratuvarı, Türkiye'de akredite olarak test hizmeti veren TEK laboratuvardır.

Impingement-wear testing of lumbar prosthesis ISO 18192-3 hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Paylaş: