ISO 18192-1 Spinal Disk Aşınma Testleri (Spinal Disc Wearing Tests)
ISO 18192-1 Spinal Disk Aşınma Testleri (Spinal Disc Wearing Tests)

Spinal Disc Wear Testing ISO 18192-1 (Omurga Disk Aşınma Testi)

 

ISO 18192-1: Test Implants for surgery - Wear of total intervertebral spinal disc prostheses - Part 1: Loading and displacement parameters for wear testing and corresponding environmental conditions for test

 

ISO 18192-1 aşınma test standardı, eklemli bileşenler arasındaki bağıl açısal hareket için bir test prosedürü tanımlar ve uygulanan kuvvetin modelini, testin hızını ve süresini, örnek konfigürasyonunu ve toplam intervertebral spinal disk protezlerinin aşınma testi (wear testing) için kullanılacak test ortamını belirtir.

 

Test in-vivo koşullarda gerçekleştirilir. 3 farklı eksende açısal hareket ve bir eksende kuvvet kontrollü dinamik yükleme hareketi uygulanır. Tüm testler, 20 g/l protein içeriği ile deiyonize su ile seyreltilmiş yeni doğmuş buzağı serumunda gerçekleştirilir. Malzeme Test, 6 numune ve 2 kontrol numunesini aynı anda test eder. Aşınma miktarı, ISO 14242-2'ye göre numunelerin ağırlık kaybı ile belirlenir. Test 10 milyon çevrimden sonra durdurulur.

Yatak yüzeylerinde SEM analizi ve partikül analizi yapılabilir.

 

Türkiye'nin en kapsamlı akredite biyomedikal test laboratuvarımız sayesinde tüm spinal implant test ihtiyaçlarınıza -diğer laboratuvarların aksine- uzun bekleme süreleri olmadan, en hızlı ve hassas şekilde karşılık veriyoruz. Malzeme Test Laboratuvarı, Türkiye'de akredite olarak test hizmeti veren TEK laboratuvardır.

 

Spinal disc wear testing ISO 18192-1 (omurga disk aşınma testi) hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Paylaş: