Metal Çekme Testi Hizmetlerimiz (Metallic Tensile Testing Services)
Metal Çekme Testi Hizmetlerimiz (Metallic Tensile Testing Services)

Metal Çekme Testi Hizmetlerimiz (Metallic Tensile Testing Services)

 

Çekme testi (tensile testing), uygulanan bir kuvvete maruz kaldığında bir malzemenin dayanımını ve uzama miktarını ölçen tahribatlı bir testtir. Gerilim altındaki bir malzemenin dayanıklılığı ve sünekliği, metal ham malzemelerin ve nihai ürünlerin tasarımı, kalite kontrolü ve ömür tahmini için gerekli olan temel özellikleri almamızı sağlar.

 

İster bir metal ürünleri üreticisi, ister bir tasarımcı veya bir kalite yöneticisi olun; malzeme testi, geliştirdiğiniz veya altyapıya dahil ettiğiniz malzemelerin ve ürünlerin amaçlarına uygun ve beklenen kullanım ömürleri boyunca düzgün performans gösterebilmelerini sağlamak için uygun bir yöntemdir.

 

Malzeme Test olarak biz; ASTM E8, ASTM E21, EN 10001, ISO 898-1 ve ISO 6892 dahil olmak üzere yaygın endüstri standartlarına göre metaller ve metal alaşımları için çekme testleri (metallic tensile testing) sağlıyoruz.

 

Uzmanlıkla uyguladığımız ASTM E8 / ASTM E8M standartları, bir malzemenin kalitesini tanımlayan mekanik özelliklerin belirlenmesi yöntemlerini şu verilerle açıklar: akma dayanıklılığı, akma noktası uzaması, gerilme dayanıklılığı, enine daralma (transfer strain). Bu özelliklerin bilinmesi, üreticilere, malzemelerinin güvenilir ve gerekli standartlarla uyumlu olduğu konusunda garanti verir.

 

Metalik malzemelerin çekme testi (metallic tensile testing) hakkında daha fazla bilgi edinmek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Metal Çekme Testleri (PDF)

 

Paylaş: