Nucleus Replacement Wear Testing ISO 18192-2
Nucleus Replacement Wear Testing ISO 18192-2

Nucleus Replacement Wear Testing ISO 18192-2

 

ISO 18192-2: Implants for surgery - Wear of total spinal intervertebral disc prostheses - Part 2: Nucleus replacements. 

 

ISO 18192-2 test standardı, eklem elemanları arasındaki açısal hareketi simüle eden bir test prosedürü tanımlar ve uygulanan kuvvetin dalga formunu, test hızlarını, numune konfigürasyonunu ve spinal nükleus protezlerinin aşınma testi (wear testing) için kullanılacak test ortamını belirtir.

Testler in-vivo ortamda gerçekleştirilir. Malzemenin gerçekte maruz kaldığı koşulları simüle etmek için 3 farklı eksende açısal hareket ve 1 eksende kuvvet kontrollü dinamik yükleme uygulanır. Tüm testler, 20 g/l protein içeriği ile deiyonize su ile seyreltilmiş yeni doğmuş buzağı serumu içerisinde gerçekleştirilir. Genel olarak, altı numune ve iki kontrol numunesi aynı anda test edilir. Aşınma miktarı, ISO 14242-2'ye göre numunelerin ağırlık kaybı ile belirlenir. Test 10 milyon çevrimden sonra durdurulur.

Yatak yüzeylerinin SEM'i ve ayrıca partikül analizi yapılabilir.

 

Türkiye'nin en kapsamlı akredite biyomedikal test laboratuvarımız sayesinde tüm spinal implant test ihtiyaçlarınıza -diğer laboratuvarların aksine- uzun bekleme süreleri olmadan, en hızlı ve hassas şekilde karşılık veriyoruz. Malzeme Test Laboratuvarı, Türkiye'de akredite olarak test hizmeti veren TEK laboratuvardır.

 

Nucleus replacement wear testing ISO 18192-2 hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Paylaş: