Polimer ve Plastik Malzemelerin Çekme Testi Hizmetlerimiz (Tensile Testing of Polymer and Plastic Materials)
Polimer ve Plastik Malzemelerin Çekme Testi Hizmetlerimiz (Tensile Testing of Polymer and Plastic Materials)

Polimer ve Plastik Malzemelerin Çekme Testi Hizmetlerimiz (Tensile Testing of Polymer and Plastic Materials)

 

Malzeme Test Laboratuvarları bünyesinde;malzeme karakteristiklerini belirlemek amacıyla ASTM, ISO ve diğer test standartlarını kullanarak plastiklerin, kompozitlerin ve plastik katkılı bileşenlerin çekme testi (tensile testing) ustalıkla gerçekleştirilir.

 

Malzeme Test, ürün ve malzeme uygulamalarınıza uyacak çok çeşitli çekme testi (tensile testing)  yöntemleri sunar. Yüksek sıcaklık plastik çekme testi ve düşük sıcaklık plastik çekme testi (tensile testing) prosedürleri mevcuttur.

 

Polimer ve plastik malzemelerin çekme testleri (tensile testing of polymer and plastic materials), bir plastik numuneyi koparmak için gereken kuvveti ve numunenin bu kopma noktasına gelinceye kadar ne kadar uzadığını ölçer. Bu tür testler uygulanırken, gerilme modülünü belirlemek için kullanılan gerilme-gerinim diyagramları oluşturulur. Ortaya çıkan test verileri, optimum malzemeleri belirlemeye, uygulama kuvvetlerine dayanabilecek parçaları tasarlamaya ve malzemeler için önemli kalite kontrolleri sağlamaya yardımcı olur.

 

Malzeme Test olarak; ASTM D638, ASTM D882, ASTM D1004, ISO 527 ve daha fazla standarda göre polimerler ve plastik malzemeler için çekme testi (tensile testing of polymer and plastic materials) sunuyoruz.

 

Plastikler ve polimerler için çekme testleri (tensile testing of polymer and plastic materials) sonucunda:

Çekme Dayanımı (akma ve kopmada)

Gerilim modülleri

Çekme Gerinimi

Toplam Uzama, Yüzde Uzama ve Kopmada Uzama verileri elde edilir.

 

Malzeme Test, bütçenize ve malzeme uygulamalarınıza uyacak çok çeşitli test yöntemleri sunar. Yüksek ve düşük sıcaklıkta çekme testi prosedürlerimiz mevcuttur. Polimerler ve plastikler için çekme testlerimiz (tensile testing of polymer and plastic materials) hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Polimer ve Plastiklerin Çekme Testleri (PDF)

 

Paylaş: