Proof Load Testleri Hizmetlerimiz
Proof Load Testleri Hizmetlerimiz

Proof Load Testleri Hizmetlerimiz

 

İşletmeniz ağır kaldırma endüstrisindeyse, ekipmanınızın kalitesinin sadece çalışanlarınızın güvenliği ve varlıklarınızın korunması için değil, aynı zamanda endüstri yönetmeliklerine uyması açısından da ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz.

 

Güvenli olmayan ekipman, şirketinizin devlet standartlarını karşılayamadığı anlamına gelebilir, çalışanlarınızın yaralanmalarından ve kazalarından sizi sorumlu kılabilir ve verimsiz ve etkisiz operasyonel süreçlerle sonuçlanabilir.

 

Bu nedenle, ekipmanınızın güvenli olduğundan emin olmak söz konusu olduğunda testler ve incelemeler çok önemlidir. Ekipmanınız için böyle bir test, proof load testidir.

 

Proof Load Testi Nedir?

Proof load testleri, çeşitli kaldırma ve teçhizat parçaları üzerinde gerçekleştirilir. Ekipmanların kuvvete maruz kalan parçalarının maksimum kuvvet dayanımını ölçmek ve bu parçaların herhangi bir deformasyona uğramadan çalışabileceği kuvvet aralığını belirlemek için uygulanır.

 

Çoğu durumda, izin verilen maksimum çalışma yükünün (MAWL) 1.1 ila 1.5 katı aralığında değişen kuvvetler uygulanarak proof load testi gerçekleştirilir.

 

Malzeme Test Laboratuvarının sunduğu Proof Load Testleri:

 

Gezer vinçler ve destekleyici pistler proof load testleri

Hasta kaldıraçları proof load testleri

Motorlu araç asansörleri proof load testleri

Bina temizleme beşiği ve süspansiyon ekipmanları proof load testleri

Yük ve yolcu asansörleri proof load testleri

Teleskop yükleyicileri ve forkliftler proof load testleri

Kaldırma aksesuarları proof load testleri

Zincir blokları proof load testleri

Web slingler proof load testleri

 

İşletmem Ne Zaman Bir Proof Load Testi Yapmalı?

Proof load testi, İş Güvenliği İdaresi tarafından belirlenen bir dizi standardı karşılamak için gerçekleştirilir. Genel olarak, olması gerektiği gibi çalıştığından emin olmak için hizmete hazır ve güvenli olduğunu doğrulamak için yeni bir ünitede veya mevcut bir ekipman üzerinde bir proof load testi gerçekleştirilir.

 

Kazaları önlemek ve ağır kaldırma ekipmanınızın verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli olarak muayene ve testlerden geçmek önemlidir. Bu, makinenizin kullanıma hazır olmasını ve optimum seviyede çalışmasını sağlayacaktır.

 

Genel olarak, çoğu ağır kaldırma ekipmanının güvenli olduğundan ve düzgün çalıştığından emin olmak için her 12 ayda bir test edilmelidir. Bu test, herhangi bir kusur veya sorunu tespit etmek için gereken beceri ve deneyime sahip kalifiye ve profesyonel bir kuruluş olan Malzeme Test tarafından güvenle sağlanabilir.

 

Deneme yükü testlerinizi ve diğer denetimlerinizi doğru ve düzenli olarak yeterince yaptığınızdan emin değil misiniz? Ekipmanınızı doğru şekilde nasıl inceleyeceğiniz konusunda uzman tavsiyesi için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Proof Load Testi Hizmetlerimiz (PDF)

 

 

Paylaş: