Seramik Matris Kompozit (CMC) Testleri Hizmetlerimiz (Ceramic Matrix Composite Testing)
Seramik Matris Kompozit (CMC) Testleri Hizmetlerimiz (Ceramic Matrix Composite Testing)

Seramik Matris Kompozit (CMC) Testleri Hizmetlerimiz (Ceramic Matrix Composite Testing)

 

Malzeme Test, havacılık endüstrisi için Seramik Matris Kompozitleri (CMC'ler) testinde (ceramic matrix composite testing) bir liderdir ve şirketlerin yeni nesil malzemelerini karakterize etmelerine ve ürünlerini hafif ve aşırı yüksek sıcaklık uygulamaları için gerekli özelliklerle geliştirmelerine yardımcı olur.

 

Seramik matrisli kompozitlerden üretilen bileşenler, seramiğin ısı direncini gelişmiş yapısal mukavemet ile birleştirerek 1.650 ° C'ye kadar çok yüksek sıcaklıklarda performans gösterir. CMC'lerin pratik uygulaması arttıkça, beklendiği gibi performans göstermelerini sağlamak için malzemelerinizin mekanik özelliklerini anlama ihtiyacı da artar. Gaz türbini OEM'leri ağırlığı azaltırken yakıt verimliliği ve performans sınırlarını zorlamaya devam ettikçe seramik matris kompozitler önümüzdeki on yıllarda sektörde önemli rol oynayacak.

 

Ekstrem ortamlarda benzersiz test gereksinimleri nedeniyle, ilgili verilerin toplanması özel ekipman ve kapsamlı deneyim gerektirir. Malzeme Test uzmanları, müşterilerimizle ilk Ar-Ge çabalarından tekrarlanabilir, ilgili test protokolleri sağlamaya kadar ortaklık kurarak CMC özellikleri hakkındaki bilgilerini geliştirdiler. CMC'lerin kapsamlı bir anlayışıyla, malzemelerinizin güvenli, kaliteli, uyumlu ve amaca uygun olmasını sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

 

Malzeme Test Avantajı

Ürünlerinizde kesinlik sağlamak ve pazara hızlı ve güvenli bir şekilde girme güveni sağlamak için kapsamlı malzeme testi deneyimlerini son teknoloji test tesislerimizle birleştiren mühendislik uzmanlarından oluşan ağımızın uzmanlığını size sunuyoruz.

 

Seramik matris kompozit (CMC) test (ceramic matrix composite testing) hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Seramik Matris Kompozit (CMC) Testlerinde Uyguladığımız Standartlar:

ASTM C1161 test, ASTM C1273 test, ASTM C1275 test, ASTM C1291 test, ASTM C1292 test, ASTM C1337 test, ASTM C1341 test, ASTM C1358 test, ASTM C1359 test, ASTM C1360 test, ASTM C1361 test, ASTM C1366 test, ASTM C1425 test, ASTM C1468 test

 

Seramik Matris Kompozit Testi (PDF)

 

Paylaş: