Shoulder Glenoid Loosening Testing ASTM F2028
Shoulder Glenoid Loosening Testing ASTM F2028

Shoulder Glenoid Loosening Testing ASTM F2028

 

ASTM F2028: Standard Test Methods for Dynamic Evaluation of Glenoid Loosening or Disassociation.

 

ASTM F2028 test yöntemi, bir protez anatomik glenoid bileşeninin, humerus başının karşıt glenoid kenarlara (örneğin, üst-alt veya ön-arka) döngüsel yer değiştirmesinin ardından ne kadar hareket ettiğini veya döndüğünü ölçer. Hareket, dinamik yüklemeden sonra çekme uzaması değerleri ile de karşılaştırılır.

Benzer şekilde, bu test yöntemi, bir protez ters glenoid bileşenin, eşleşen bir humerus astarı ile döngüsel eklemlemeden sonra ne kadar hareket ettiğini veya döndüğünü ölçer. Hareket, dinamik yüklemeden önce ve sonra yer değiştirmenin büyüklüğü ile ölçülür.

Ters omuz sistemi için, örneğin, glenoid bileşen bir kemik substrat malzemesine implante edilir ve fiksasyon, eksenel basma ve bir kayma kuvveti uygulanarak ölçülür. Uzama miktarı ölçümleri, en yeni nesil, yüksek hassasiyetli dijital temas sensörleri kullanılarak gerçekleştirilir.

 

Türkiye'nin en kapsamlı akredite biyomedikal test laboratuvarımız sayesinde tüm omuz implant test ihtiyaçlarınıza -diğer laboratuvarların aksine- uzun bekleme süreleri olmadan, en hızlı ve hassas şekilde karşılık veriyoruz. Malzeme Test Laboratuvarı, Türkiye'de akredite olarak test hizmeti veren TEK laboratuvardır.

Shoulder glenoid loosening testing ASTM F2028 hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Paylaş: