Dinamik Çatlak Genişleme Testi Hizmetlerimiz (Fatigue Crack Growth Testing Services)
Dinamik Çatlak Genişleme Testi Hizmetlerimiz (Fatigue Crack Growth Testing Services)

Dinamik Çatlak Genişleme Testi Hizmetlerimiz (Fatigue Crack Growth Testing Services)

 

Dinamik Çatlak Genişleme Testi Hizmetlerimiz (Fatigue Crack Growth Testing Services), önceden var olan bir çatlağın zamanla değişen çatlak ucu tahrik kuvveti altında büyüyeceği oranını karakterize etmek için kullanılır. Çatlak yayılımı veya da / dN testi olarak da bilinen yorulma çatlak büyüme testi, hem uyumluluk hem de DC potansiyel düşme çatlak uzunluğu ölçüm teknikleri kullanılarak Malzeme Test’te gerçekleştirilir.

 

Malzeme Test’in son derece deneyimli ekibi, laboratuvarımızda genellikle ISO 12108, ISO 11782, ISO 27727,  ISO 15653, ASTM D6068, ASTM C1366, ASTM E647 ve ASTM E2899'a göre gerçekleştirilen yorulma çatlağı genişleme testi hizmetleri sunmaktadır. Değişken genlikli yorulma çatlak büyümesi testi (spektrum testi), bekleme testi (dwell testing) ve özel müşteri formlarımız da mevcuttur. Ayarlanmış Uyumluluk Oranı, sıkıştırma ön izleme, K-kontrolü ve sabit Kmax testi olası test seçenekleridir.

Test, -200°C ile 1200°C arasındaki sıcaklıklarda ve 1 kN/1000 kN arasındaki mutlak yüklerde sağlanabilir. Düşük sıcaklık testlerimiz sıvı nitrojen kullanılan kriyojenik test kabinlerimizde yapılmaktadır.

Sabit yük, artan ve azalan ΔK ve sabit Kmax kontrol yöntemleri sunulmaktadır. Çatlak kapanmasını ölçmek ve hesaba katmak için çatlak açma yükü ölçümü, Ayarlanmış Uyum Oranı (ACR) ve sabit Kmax testi gibi gelişmiş teknikler kullanılır. 

 

Dinamik Çatlak Genişleme Testi Hizmetlerimiz (Fatigue Crack Growth Testing Services) hakkında daha detaylı bilgi almak veya fiyat teklifi istemek için hemen Malzeme Test ile iletişime geçin.

 

Dinamik Çatlak Genişleme Testleri (PDF)

 

Paylaş: